Blog
Dlaczego atom jest konieczny? Jak budować stabilny system energetyczny?
Po katastrofie w Czarnobylu nie brakuje opinii sceptyków, że energetyka atomowa pozostaje niebezpieczna, Budowa polskiej elektrowni atomowej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. W związku z ambitną polityką klimatyczno-energetyczną i odchodzeniem…
Czy „Bałtyk się zagotuje”? Alarmują przeciwnicy elektrowni w Choczewie
Kilka dni temu polskie media obiegła informacja, że: Polska elektrownia jądrowa w gminie Choczewo stanowi zagrożenie dla środowiska? Jaki wpływ na Morze Bałtyckie będzie miało uruchomienie…
Czy elektrownia atomowa może wybuchnąć?
Po katastrofie w Czarnobylu nie brakuje opinii sceptyków, że energetyka atomowa pozostaje niebezpieczna, gdyż reaktor może eksplodować. Otóż, nie! Wyjaśniamy, dlaczego. Dziś energetyka jądrowa jest jedną z najbezpieczniejszych technologii produkcji…
15 Najpopularniejszych mitów
Ceny energii w Polsce, zmiana polityki klimatycznej Unii Europejskiej i wynikające z niej obowiązki dla naszego kraju czy inwestycje w OZE to jedne z najgorętszych tematów dyskusji na forum opinii publicznej. W społeczeństwie od lat pokutuje wiele mitów związanych z kluczowymi aspektami funkcjonowania rynku energii i ciepła. Nieprawdziwa narracja często powtarzana i powielana w różnorodnych źródłach czy komentarzach utrwala fałszywe informacje i negatywnie wpływa na stan wiedzy Polaków. Rada Ekspertów kampanii „Energia naprawdę” zebrała 15 kluczowych obszarów tematycznych szczególnie narażonych na przekłamania. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze mity i fakty dotyczące funkcjonowania elektroenergetyki i ciepłownictwa.